• Home
  • Nieuws
  • Dutch Cloud Community in Stockholm: meet the Scandinavian colleagues!

Dutch Cloud Community in Stockholm: meet the Scandinavian colleagues!

Er zijn al jaren sterke banden tussen de Nederlandse en de Deense brancheverenigingen (Dutch Cloud Community, Danish Cloud Community, dat moet ook haast wel). We hebben dezelfde agenda, dezelfde uitdagingen, dezelfde structuur.

Maar ook de markten waar we in opereren en het type bedrijven dat de achterban van beide organisaties vormt, liggen dicht bij elkaar. Nederland heeft een wat grotere bevolking en dus een wat grotere markt, maar de activiteiten van de bedrijven in de sector, hun omvang, hun prioriteiten zijn met elkaar te vergelijken. 

De wens om onze leden de gelegenheid te geven nader kennis met elkaar te maken hadden we al een tijdje. Uiteindelijk hebben we besloten om samen af te reizen naar Zweden, waar ook weer een markt en een sector ligt die een aantal aanknopingspunten biedt.

De Nederlandse delegatie is op woensdag 10 mei met verschillende vluchten in Stockholm aangekomen. Toen iedereen er was zijn we als groep naar de Nederlandse ambassade gegaan, waar wij een rondleiding door de residentie hebben gekregen van de ambassadeur, en daarna met hem en de Trade Officer van de ambassade over de zakencultuur in Zweden hebben gesproken.

In de avond hebben we kennis gemaakt met de Denen die al aangekomen waren en zijn we met zijn allen uit eten gegaan. Gezellig en nuttig.

Het echte programma vond plaats op donderdag. In de ochtend hadden wij onder de noemer “Meet the Swedes” een aantal Zweedse bedrijven, actief op de gebieden van hosting, cloud maar ook cybersecurity gevraagd om zich niet alleen aan ons voor te stellen, maar ook met ons te delen waar ze mee bezig zijn, welke uitdagingen ze tegenkomen, waar ze zich zorgen over maken en waar ze kansen zien.

We hebben ook veel gesproken over Open Source. Daniel Melin van de Zweedse belastingdienst heeft ons meegenomen in de reis die zijn organisatie aan het maken is om geleidelijk aan afscheid te nemen van Teams. Zijn betoog: “Het is niet mogelijk om met Microsoft’s diensten GDPR-compliant te zijn”. Dus zijn ze het anders gaan inrichten. Inspirerend!

In de namiddag zijn we gaan inzoomen op de gelijkenissen en verschillen tussen bedrijven, en de uitdagingen en obstakels die we allemaal tegenkomen (personeel vinden en houden om maar iets te noemen). Vanuit een panel hebben we de discussie steeds breder getrokken om uitwisseling tussen de aanwezige bedrijven op gang te brengen. Wat ons bindt zijn de gedeelde ervaringen, en de gevechten die wij allemaal hebben moeten doorstaan. Aanwezige Zweden, Denen en Nederlanders oefenen uiteindelijk hetzelfde beroep uit. In een vergelijkbare context: let’s talk.

In de avond hebben we op een prachtig oud schip vol gevernist hout en gepolijst koper door de eilanden van het archipel gevaren, onder het genot van een prachtige maaltijd. Een heerlijk luxe ontspanningsmoment en eindelijk tijd om echte gesprekken aan te knopen. Op bijna 60 graden noord merk je echt dat het veel langer licht blijft dan hier, tot laat was er heel veel gezelligheid. 

Onze Deense collega’s en wij (van DCC) hebben dit initiatief genomen om onze leden de gelegenheid te geven kennis te maken met andere markten, en met collega’s uit andere landen. Daarin zijn we geslaagd. Deelnemers hebben kennis opgedaan, inspiratie gevonden, en hun netwerk uitgebreid met mensen die ze anders niet zouden hebben ontmoet. 

Het mooiste voor Dutch en Danish Cloud Communities zou natuurlijk zijn als er op termijn ook samenwerkingen ontstaan uit deze ontmoetingen. Maar daar hebben wij zelf geen invloed op. Time will tell. 

De kans is wel groot dat we dit volgend jaar opnieuw doen, waar naar toe? Hmmm, we staan open voor suggesties!

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief!
[mc4wp_form id="483"]

ISPConnect en DHPA zijn nu Dutch Cloud Community

We zijn sinds januari 2021 gefuseerd tot de Dutch Cloud Community.

De fusie van ISPConnect en DHPA heeft plaatsgevonden om als nieuwe branchevereniging de belangen te behartigen voor de Nederlandse cloud-, hosting- en internetsector.

Al onze informatie vind je vanaf nu op dutchcloudcommunity.nl